Spódnica podstawowym elementem kobiecej garderoby

styczeń 23, 2020 • Wyposażenie domu • Views: 922

Spódnica to nieodłączny element kobiecego stroju, kojarzący się z elegancją i klasą. Jest absolutnym „must have” i sprawdza się zarówno podczas oficjalnych wyjść jak i w codziennych sytuacjach. Zaletą posiadania spódnic jest to, że w zależności od wybranej przez nas góry (swetra, bluzki, topu itd.) oraz dodatków możemy nadać stylizacji zupełnie innego wyrazu. 

Dobrze dobrany fason nie tylko podkreśli największe atuty sylwetki (np. długie nogi, zgrabna pupa), ale też zamaskuje wszystkie niedoskonałości (np. zbyt masywne uda, za szerokie biodra). W zależności od tego, jaki chcemy otrzymać efekt, powinnyśmy wybrać odpowiednią długość oraz model spódnicy.

Mini, midi, maksi – spódnice

Wybór odpowiedniej długości spódnicy może być ciężki, szczególnie dla pań, które nie są pewne jak powinna prezentować się ich sylwetka. Przy wyborze odpowiedniego modelu warto kierować się taką zasadą: najpierw przyglądamy się nogom (zwracamy uwagę na ich długość), a później zwracamy uwagę na kształt figury. W ten sposób będziemy miały świadomość co chcemy podkreślić, a co koniecznie zakryć.

Dla pań odważnych, lubiących swoje nogi polecane są spódniczki mini, które podkreślają sylwetkę i dodatkowo optycznie ją wysmuklają. Wśród tej długości znajdują się modele posiadające asymetryczne wzory, falbany i marszczenia, które dodatkowo przyciągają wzrok.

Błędne jest myślenie, że taka długość nie jest stosowna do niektórych okazji – wystarczy tylko dopasować elegancką bluzkę, marynarkę lub koszulę i taki strój można z powodzeniem zakładać na biznesowe spotkania czy oficjalne przyjęcia.

Długość spódnicy midi?

Długość midi (za kolano) to uniwersalny wybór, który sprawdzi się zarówno przy wielkich wyjściach jak i podczas zwyczajnych okazji. Tego rodzaju spódnice są dobre dla kobiet, które chcą podkreślić zgrabne nogi – zwłaszcza łydki oraz kostki.

Wśród tej długości dominują spódnice z marszczeniami, kokardkami, wiązaniami i asymetrycznymi falbanami. Wszystkie te zdobienia mają na celu zwrócenie uwagi oraz podkreślenie największych atutów sylwetki. Popularność zdobywają również modele wykonane z dzianiny dresowej, które nadają stylizacji sportowego charakteru.

Długość maksi często jest wybierana przez kobiety, które mają zastrzeżenia do wyglądu swoich nóg. Taka spódnica zakrywa wszelkie niedoskonałości oraz wysmukla sylwetkę, chociaż w przypadku niższych pań może  „zabrać” im kilka centymetrów. Modnymi fasonami są spódnice gładkie, bez zbędnych zdobień, które, w zależności od dodatków, sprawdzają się podczas różnorodnych sytuacji.

 

Tags:

Comments are closed.