Praca dla kierowców w Niemczech – ile można zarobić?

Praca dla kierowców w Niemczech

sierpień 10, 2021 • Produkcja • Views: 377

Zastanawiasz się ile może zarobić kierowca? To zależy od posiadanych uprawnień. Jeśli masz jedynie kategorię B prawa jazdy to zarobki nie są zbyt wielkie. Pensja wzrasta wraz z kolejnymi kategoriami. Ale ważne są też trasy. Jeżdżąc tylko lokalnie zarobisz mniej niż przy trasach krajowych. Z kolei trasy międzynarodowe dają jeszcze lepszy zarobek. Dużo zależy też od pracodawcy. Przyjrzymy się temu w tym artykule.

Zarobki kierowców w Polsce

Według raportu z 2018 roku zarobki na rękę kierowców pracujących w Polsce wynoszą od 2.900 zł w przypadku jazd lokalnych i 3.500 zł w przypadku jazd krajowych. Jeśli kierowca jest delegowany za granicę jego zarobki rosną do 6.100 zł netto. Są to wartości średnie, więc mogą być kierowcy, którzy zarabiają mniej lub więcej od wymienionych kwot.

Niestety dość często zdarza się, że pracodawca zatrudnia kierowcę na najniższą krajową, a resztę wypłaca pod stołem. Wszystko wygląda dobrze dopóki nic się nie dzieje. Ale wystarczy nieprzewidziane zdarzenie, jak np. choroba, by boleśnie się przekonać, że nie jest to dobre rozwiązanie. W przypadku L4 pracownik otrzymuje jedynie 80% swojej pensji. W 2021 roku najniższa krajowa to ok. 2.060 zł na rękę. W przypadku zwolnienia lekarskiego daje to niecałe 1.650 zł. Dlatego warto wybrać pracodawcę, który uczciwie wypłaca wynagrodzenie.

A może praca dla kierowców w Niemczech?

Dobrym rozwiązaniem jest praca za granicą. Stawki są o wiele bardziej korzystne niż w Polsce. Zresztą nawet pracując w Polsce pracodawca ma prawo wysłać Ciebie w zagraniczne trasy. Dlaczego więc nie robić tego samego, tylko za większe pieniądze?

To wszystko sprawia, że praca dla kierowców w Niemczech cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kierowców zawodowych. Będąc zatrudniony przez zagranicznego pracodawcę możesz nabyć prawo do zagranicznej emerytury. Jeśli posiadasz dzieci będzie się też należeć Tobie niemiecki zasiłek rodzinny czyli Kindergeld. Wynosi on sporo więcej niż słynne polskie 500+, więc to też jest dodatkowa korzyść dla Ciebie. Jeśli więc Twoim marzeniem jest praca dla kierowcy Niemcy będą krajem, gdzie możesz znaleźć ciekawe zatrudnienie za dobre pieniądze.

Tags:

Comments are closed.