Piżamka przejściowa dla dziecka – dlaczego warto?

piżamka kombinezon

grudzień 21, 2021 • Wyposażenie domu • Views: 148

Noworodki oraz małe dzieci większość czasu spędzają, śpiąc. Sen jest niezwykle ważny dla ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. To właśnie w tym czasie najsilniej działa hormon wzrostu, nic więc dziwnego, że niemowlęta przesypiają kilkanaście godzin dziennie. Do opiekunów należy zatem zapewnienie im odpowiednich warunków. Kluczowy wpływ na jakość snu mają zarówno temperatura i natężenie światła panujące w sypialni, jak i wygodne ubranka czy miękka pościel.

Coraz więcej rodziców zwraca również uwagę na śpioszki dostosowane do wieku maluszka, pomagające na swobodny i komfortowy sen. Do takich należą na przykład piżamka przejściowa dla dziecka, idealna dla niemowląt między trzecim a dwunastym miesiącem życia.

Piżamki przejściowe wspomagające spokojny sen

Nie jest tajemnicą, że noworodki czują się najlepiej, gdy nie mają pełnej swobody ruchów. I chociaż szalenie popularne jeszcze kilkanaście lat temu ciężkie i sztywne beciki odeszły na szczęście w zapomnienie, w ich miejsce weszły nowoczesne otulacze. Innowacyjne metody pozwalają maluszkowi na niczym niezmącony sen. Pomagają one utrzymać dzieciom pozycję, którą znają z łona matki, a ta z kolei kojarzy im się ze spokojem i bezpieczeństwem.

Dopasowane do dziecięcej anatomii otulacze przyczynić mogą się do podniesienia jakości snu maleństwa. Jednak w miarę rośnięcia pociechy, powoli nadchodzi czas, by zmienić klasyczny otulacz na wygodną piżamkę przejściową. Dla dziecka to wygodne rozwiązanie, które umożliwia mu swobodne poruszanie rączkami w trakcie snu.

Piżamka przejściowa – kiedy wprowadzić?

Idealny moment na to, by wprowadzić piżamki przejściowe dla dzieci to chwila, gdy maluszek w ciągu nocy zaczyna się coraz bardziej wiercić. Gdy tylko niemowlę wykaże chęć podjęcia próby obracania się, otulacz zamienić można na wygodną i odpowiadającą potrzebom dziecka piżamkę przejściową.

Dopasowany kształt nadal zapewnia poczucie otulenia, co pomaga spokojnie spać maleństwu, jednak górna część zaprojektowana jest w taki sposób, by dziecko bez przeszkód mogło ruszać rączkami nawet w trakcie głębokiego snu. Piżamka przejściowa dla dziecka wyposażona jest również w odpinane rękawki, które zapewniają maluszkowi komfort i pozwolą przyzwyczaić się do nowego nocnego ubranka.

Wiecej o przejściowej piżamce Love To Dream przeczytasz na stronie: https://www.lovetodream.pl/

Tags:

Comments are closed.