Marmur Statuario i jego zastosowanie

marmur

maj 30, 2022 • Wykończenie • Views: 334

Marmur jest skałą powstałą w wyniku przeobrażenia wapieni, dużo rzadziej spotykane są marmury z dolomitów. Materiał ten wykorzystywany jest w architekturze, sztuce i budownictwie już od czasów starożytnych. Jest do doskonały materiał, ponieważ z jednej strony jest twardy, a z drugiej plastyczny, więc można go obrobić w zależności od preferencji. Kamień ten kojarzył się zawsze z luksusem i elegancją. Dlatego do tej pory wiele osób marzy o tym, aby stał się częścią dekoracyjną w ich domach. Patrząc na historię architektury wnętrz, miał on swoje wzloty i upadki, jednak bezsprzecznie można stwierdzić, że jest to materiał ponadczasowy.

Marmur Statuario to duży wybór kolorów i wzorów

Mamy bardzo wiele rodzajów marmurów w zależności od kolorów tła i kolorów żyłek, które przez tło przebiegają, ale także w zależności od intensywności spękań, które występują na płycie. To od tego będzie zależeć, czy przestrzeń, którą stworzymy będzie bardziej spokojna, czy raczej ożywiona. Na rynku występują marmury carrara, calacatta, statuario itd. w zależności od firm z jakiej pochodzą, rodzaju i wyglądu.

Zastosowanie marmuru

-wykończenie łazienek i kuchni,

-wytwarzanie blatów, parapetów, kominków, czy półek,

-tworzenie kolumn, urn, rzeźb i płaskorzeźb,

-może posłużyć do wykonania ścian i podług.

Marmur jest materiałem, który lepiej sprawuje się we wnętrzach. Na zewnątrz może matowieć, ponieważ jest tam narażony na większą ilość szkodliwych czynników.

Pielęgnacja

Mimo, że jest to materiał twardy i mocny, należy uważać, żeby nie był narażony na działanie mocnego kwasu lub zasady, ponieważ może się zniszczyć. Dlatego należy go chronić przed kontaktem z winem, cytryną, octem itd.

Blaty marmurowe najlepiej polerować szmatkami z mikrofibry, które nie spowodują porysowania powierzchni. Na rynku znajdziemy również bardzo wiele preparatów do konserwacji i czyszczenia marmurów.

Cena

Ceny marmurów na rynku, są mocno zróżnicowane, w zależności od pochodzenia surowca, jego wybarwienia, intensywności i unikatowości wzoru, oraz grubości i stopnia w jakim zostać obrobiony. Więcej informacji o marmurze Statuario znajdziesz na: https://salonmarbella.pl/statuario-venato-3/

Tags:

Comments are closed.