Lampy podłogowe i ich funkcje

lampa stojąca w salonie

styczeń 14, 2020 • Wyposażenie domu • Views: 805

Aranżacja swojego mieszkania

Inwestując we własne mieszkanie w końcu stajemy przed problemem związanym z jego aranżacją. Oczywiście – wcale nie musi być to problem, a przyjemność, jednak zawsze wiąże się to z koniecznością opracowania planu na wygląd każdego z pomieszczeń, a następnie wprowadzenia tego planu w życie.

Choć słysząc słowo „aranżacja” większość z nas myśli przede wszystkim o meblach, obrazach, dywanach i innych tego typu elementach, równie istotne w tym wszystkim jest często pomijane oświetlenie. Jak właściwie je dobrać w taki sposób, by jeszcze bardziej podkreślało ono wszystkie pozytywne cechy naszego mieszkania, a jednocześnie pozwalało na komfortowe korzystanie z niego również po zmroku?

Gdzie sprawdza się lampy podłogowe?

Przede wszystkim kupując elementy oświetlenia, niezależnie od tego, czy będą nim halogeny czy też lampy na podłogę, albo też większe żyrandole, musimy zwrócić uwagę nie tylko na to, czy będą pasowały do stylistyki naszego mieszkania i po prostu będą ładnie wyglądały, ale też jak sprawdzą się w praktyce.
Weźmy pod uwagę sam rodzaj pomieszczenia – w kuchni rzadko kiedy zamontujemy żyrandol.

Znacznie lepiej postawić na lampy wiszące czy halogeny (zazwyczaj instalowane tuż nad ladą). W salonie z kolei najczęściej wybieramy lampy stojące i właśnie wspomniane żyrandole. Podchodźmy do wszystkiego z głową i pomyślmy, czy dany rodzaj oświetlenia nie będzie nam przeszkadzał w codziennym funkcjonowaniu. Niech to, a nie wygląd przeważy i zadecyduje o wyborze.

Zobacz dostępne lamy na podłogę w sklepie fajne-lampy.eu (https://www.fajne-lampy.eu/pl/lampy-podlogowe-33/)

  • podłogowa lampa
    www.fajne-lampy.eu-lampa-podlogowa-talaro
  • lampa stojąca
    www.fajne-lampy.eu-lampka-nocna
  • www.fajne-lampy.eu-lampa-podlogowa

Jak wybrać lampy stojące?

W tym wszystkim powinniśmy pamiętać o głównych założeniach oświetlenia: ma ono nam zapewnić widoczność po zmroku. Dlatego też wybierając lampy stojące postarajmy się sprawić, aby każdy obszar pokoju był odpowiednio rozświetlony – w razie czego zawsze możemy posiłkować się pomniejszymi lampkami czy żarówkami. W dzisiejszych czasach wybór jest spory i opcji mamy naprawdę dużo – to do nas jednak należy połączenie ich w spójną całość.

Tags:

Comments are closed.