Gryzaki dla dzieci idealne na ząbkowanie

gryzaki dla niemowląt

luty 2, 2022 • Wyposażenie domu • Views: 305

Okres ząbkowania to wyjątkowo trudny czas zarówno dla niemowląt, jak i dla rodziców. Ze względu na wiek dziecka, wykluczone jest stosowanie silnych środków farmaceutycznych. Chwilową ulgę przynieść może stosowanie specjalnych przeciwbólowych żeli, jednak może to nie być rozwiązanie sprawdzające się przez całą dobę. Z pomocą mogą więc przyjść opracowane właśnie w tym celu gryzaki dla niemowląt. Powierzchnia dostosowana jest do dziąseł dziecka, co pomaga uśmierzyć ból. Co więcej, gryzak dla dziecka na ząbkowanie to rozwiązanie, z którego korzystać można przez całą dobę.

Gryzaki – bezpieczne rozwiązanie w walce z bólem przy ząbkowaniu

Bolesne ząbkowanie skutkować może nie tylko ogólnym rozdrażnieniem i problemami z zasypianiem, ale również brakiem apetytu, a nawet wysypką wokół ust bądź biegunką. Szczególnie stresujący jest okres, gdy maleństwu wyrzynają się pierwsze zęby. Wraz z wiekiem organizm wypracowuje sobie mechanizmy obronne, więc procesowi nie towarzyszy nadmierna ilość skutków ubocznych.

Jednak dopiero zaczynające ząbkować dzieci narażone są na dodatkowe objawy. Gryzaki dla niemowląt wykonane są ze specjalnych materiałów, takich jak naturalne drewno czy silikon. Wolne są od szkodliwych czy potencjalnie niebezpiecznych substancji, w związku z tym rodzice mogą mieć pewność, że maluszkowi nic nie zagraża. Gryzaki dla niemowląt charakteryzują się również kojącym wpływem na dziąsła. Podczas gryzienia dziecko delikatnie masuje powierzchnię wewnątrz ust, co pomaga uśmierzyć ból.

Zabawa i bezpieczeństwo

Gryzak dla dziecka na ząbkowanie ma również działanie uspokajające, co wspomaga zasypianie. Ze względu na wysoką jakość użytych do produkcji materiałów, gryzaki dla niemowląt są całkowicie bezpieczne nawet dla młodszych dzieci. Pozbawione ostrych krawędzi i drobnych, potencjalnie niebezpiecznych elementów, są świetnym rozwiązaniem zarówno w dzień, jak i w nocy.

Z kolei ciekawe kształty oraz kolory gryzaków dla dziecka zachęcają do zabawy i wspomagają maluszka w odkrywaniu otaczającego go świata. Zabawa gryzakiem pomaga również rozwijać zdolności manualne dzieci.

Tags:

Comments are closed.