Gdzie kupić profesjonalne gitary akustyczne

gitary akustyczne

wrzesień 21, 2020 • Hobby • Views: 778

Jak wzbogacić swoją aranżację żywą gitarą akustyczną? Produkcja muzyki osiągnęła taki poziom technologicznego rozwoju, że bez większych problemów jesteśmy w stanie nagrać wirtualne instrumenty do złudzenia przypominające ich realne odpowiedniki. Pamiętamy jednak, że nic nie zastąpi starego, dobrego „hardware-u” i z tego powodu, klasyczne instrumenty wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. W czasach gdy mamy możliwość skomponowania swojego utworu w całości na komputerze, dlaczego nie połączyć starego z nowym, pozwalając, by nasze brzmienie wzbogaciły żywe gitary akustyczne, pianina czy syntezatory?

Kupujemy gitarę akustyczną, by dogrywać ścieżki w programie do produkcji muzycznej

Na początku musimy wybrać naszą gitarę. Z racji tego, że nagrane ścieżki będziemy mieli możliwość dostosować do naszych gustów już w środowisku programu, wystarczająca może być nawet średniej klasy gitara. Mimo to świetnej jakości sprzęt zawsze jest w cenie i na pewno odczujemy pewne korzyści, wydając więcej pieniędzy. Szerokie spektrum instrumentów tego rodzaju z łatwością, po atrakcyjnych cenach nabędziemy w tym sklepie z gitarami akustycznymi.

Nagrywamy gitarę, która wzbogaci brzmienie utworu.

Kiedy znaleźliśmy już odpowiedni sklep z gitarami akustycznymi i nabyliśmy sprzęt, z którego jesteśmy zadowoleni, pora odpalić program. Żeby nagrać nasze ścieżki, będziemy naturalnie potrzebować mikrofonu. Warto zadbać, by sprzęt rejestrujący był zdolny do nagrywania dźwięku w najwyższej jakości — zaoszczędzi nam to sporo czasu i nerwów przy końcowych etapach miksu i masteringu utworu.

Uzbrajamy konkretny kanał na mikserze, na którym zapięliśmy nasz mikrofon i włączamy nagrywanie. Plusem pracy w środowisku DAW, w czasach, w których mamy nieograniczony dostęp do wtyczek przeznaczonych do edycji dźwięku jest to, że wcale nie musimy być wirtuozem gitary, by pełnić w naszej aranżacji rolę gitarzysty. W gruncie rzeczy, w najprostszych przypadkach, wystarczy nagrać kilka prostych akordów czy nawet pojedynczych nut, które później skleimy ze sobą w programie. W ten sposób nawet gra poza tempem nie będzie stanowić problemu.

Tags:

Comments are closed.