Fototapety przestrzenne idealne do małych wnętrz.

luty 24, 2018 • Fototapety • Views: 1552

Problematyczne ciasne mieszkanie

Ciasne, nieustawne wnętrze to nie problem. Przynajmniej już nie dziś. O ile ciężko znaleźć rozwiązanie dla żądań złożonych w sposób definitywny i bezkompromisowy, o tyle na wiele kwestii rozwiązanie może się znaleźć.

Szczególnie, że obecnie żyjemy w czasach Internetu, w którym jest dosłownie wszystko. Przykładowo, do pokoju o wielkości kilku metrów kwadratowych nie zawsze uda się wstawić wielką, masywną szafę po przodkach. Ograniczenia metrażowego pod tym kątem się nie przeskoczy. Niestety, ale nie ma takiej możliwości. Można jednak sprawić, aby pomieszczenie wydawało się większe, niż jest faktycznie. Wystarczy zastosować kilka trików, na przykład wykorzystać fototapety przestrzenne (panoramiczne).

Fototapeta w małym mieszkaniu

Wciąż nie pozwoli to wstawić do niego ogromnej szafy, ale sprawi, że w pomieszczeniu takim będzie się przyjemniej przebywało, wyeliminuje się poczucie ściśnięcia i ograniczenia. Jak już wspomnieliśmy pomysłem na taki efekt są fototapety przestrzenne.

Są one swoistą zabawą z trójwymiarowością. Wydaje się, jakby ściana, na której naklei się taką tapetę, faktycznie była nieco dalej, lub rozciągało się coś za widocznymi na pierwszym planie elementami. W odbiorze ma się więc poczucie większego luzu wewnątrz, co poprawia odczuwalny komfort funkcjonowania i przebywania w danym miejscu.

Tags: ,

Comments are closed.