Elektroniczne sygnalizatory brań – nasze hobby po pracy

sierpień 28, 2018 • Hobby • Views: 966

Wyposażenie wędkarza na łowisko

Produktami, które w znaczący sposób ułatwią wędkowanie są sygnalizatory brań z centralą. Powinien je mieć każdy wędkarz, zarówno amator, jak i profesjonalista. Wędkowanie stanie się wtedy dużo bardziej przyjemne i mniej męczące. Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje sygnalizatorów: elektroniczne i mechaniczne. Dziś skupimy się na pierwszym rodzaju.

Sygnalizatory elektroniczne zczytują ruchy z żyłki i podczas brania emitują głośny hałas, który informuje wędkarza o tym, że powinien podejść do wędki i wyciągnąć rybę. Dzięki temu wędkarz na pewno nie przegapi momentu, w którym dojdzie do brania.

Najlepiej jakości sygnalizatory mają wbudowany przekaźnik, dzięki któremu informacja o braniu przekazywana jest drogą radiową. Dzięki temu wszystko odbywa się w bardzo dyskretny sposób, a wędkarz zostaje poinformowany na czas.

Obserwacja wędki

Z pewnością takie rozwiązanie w znaczny sposób ułatwia wędkowanie. Nie trzeba stale obserwować wędki, tylko można delektować się pięknymi widokami, które są widoczne zazwyczaj nad jeziorem czy rzeką. Sygnalizatory z centralką na pewno są świetnym rozwiązaniem dla każdego wędkarza i warto się na nie zdecydować, jeżeli chcemy wędkować w sposób przyjemny i jak najbardziej komfortowy pod wieloma względami.

Tags: , ,

Comments are closed.