Dlaczego warto kupić rowerek trójkołowy dla dziecka

rowerki trójkołowe dla dzieci

styczeń 19, 2022 • Wyposażenie domu • Views: 228

Pierwsze miesiące życie dziecka są szczególnym czasem jego rozwoju. W tym okresie nie jest ono w stanie samodzielnie się poruszać i o wszelkie jego potrzeby dbają opiekunowie – zarówno o potrzeby snu, jedzenia, jak i przemieszczania się. Z czasem jednak mały człowiek zaczynać być coraz bardziej świadomy swoich rączek, nóżek i swojego całego ciała. W pewnym momencie odkrywa on stopniową swoją siłę i podejmuje próby podniesienia się do pionu wspinając się na przykład po meblach.

Normalną koleją rzeczy jest powolne stawianie pierwszych kroków, a następnie nie zawsze całkiem skoordynowane biegi. I co dalej? Chcąc jak najlepiej zadbać o rozwój swojego dziecka, rodzic ma możliwość zaopatrzenia malca w dodatkowe akcesoria, jakimi mogą być odpowiednio: rowerek biegowy, rowerek trójkołowy dla dziecka aż do tego dwukołowego.

Kiedy i jaki rowerek trójkołowy dla dziecka?

Rozwój ruchowy dziecka jest sprawą bardzo indywidualną, zatem i dobór odpowiednich akcesoriów tego typu nie da się zakwalifikować w sztywne ramy. Podstawą jest przede wszystkim stabilne poruszanie się na własnych nogach – wówczas można wprowadzić rowerki biegowe. Opanowanie umiejętności poruszania się za pomocą tego urządzenia poszerza perspektywy dziecka – może się ono niejako samodzielnie przemieszczać na dalsze odległości i jest to także odciążenie nie rodzica – choć nadal wymaga szczególnej uwagi skupionej na swojej małej pociesze.

Wraz z rozwojem dziecka pojawia się możliwość skorzystania z kolejnego sprzętu jakim jest rowerek trójkołowy dla dziecka. Jego zaletą jest to, że maluch rozwija umiejętność pedałowania, kiedy utrzymanie równowagi na rowerze dwukołowym nie byłoby tak łatwe do opanowania i mogłoby zniechęcić do dalszych prób nauki jazdy.

Rozwój umiejętności i bezpieczeństwo!

Dbanie o rozwój ruchowy dziecka to jedno, ale równie ważne – jak nie ważniejsze – jest zachowanie bezpieczeństwa. Podejmując się jakiejkolwiek aktywności należy zadbać o to, aby maluszkowi nie stała się krzywda – zarówno gdy używana jest biegówka, rowerek trójkołowy, czy już ten dwukołowy.

Dobrze zaopatrzyć malucha przede wszystkim w kask oraz ochraniacze na łokcie i kolana. Dodatkowym atutem będzie także oświetlenie w razie jazdy po zmroku oraz w dzwonek dla bezpieczeństwa jazdy w obecności innych uczestników ruchu.

Tags:

Comments are closed.