Co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

piżamka kombinezon

marzec 18, 2022 • Wyposażenie domu • Views: 218

Jeszcze do niedawna pokutowało przekonanie, że pewnych rzeczy dla dziecka nie powinno się kupować przed porodem, ponieważ przynosi to pecha. To się jednak zmieniło i obecnie większość przyszłych rodziców chce aby wyprawka dla noworodka była przygotowana odpowiednio wcześnie. Skompletowanie wyprawki dla dziecka wydaje się zadaniem dość skomplikowanym. Sklepy są pełne produktów polecanych jako niezbędne i obowiązkowe. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie artykuły dla noworodków faktycznie takie są i z wielu spokojnie można zrezygnować.

Co zabrać ze sobą w ramach wyprawki do szpitala?

Wyprawka dla noworodka do szpitala to bardzo ważna sprawa. Wbrew pozorom nie zawiera wielu produktów, a jej przygotowanie nie jest tak skomplikowane jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Jakie artykuły dla noworodków wchodzą w skład wyprawki do szpitala?

Noworodek musi mieć ubranka. Niektóre szpitale mają takie rzeczy na wyposażeniu, ale lepiej ubrać dziecko w rzeczy przywiezione z domu, aby zapoznawało się z jego florą bakteryjną. Wyprawka powinna również zawierać pieluszki jednorazowe w najmniejszym rozmiarze. Przydać się może także krem na odparzenia.

Inne przydatne artykułu dla noworodków to pieluszki tetrowe oraz rożek. Wiele szpitali sugeruje również zabranie z domu chusteczek nawilżanych i podkładów do przewijania. Na wszelki wypadek warto mieć również butelkę z odpowiednio dobranym smoczkiem.

Wyprawka dla noworodka – jakie rzeczy przydadzą się maluchowi w domu?

Kwestia jakie akcesoria dla noworodków przydadzą się w domu to już temat dużo szerszy. Trzeba go zacząć od mebli, w każdym dziecięcym pokoju lub kąciku musi znaleźć się minimum łóżeczko i komoda. Reszta zależy już od posiadanej przez nas przestrzeni.

Również zapas pieluch czy podstawowe środki higieniczne to must have. Poza tym każdy maluszek potrzebuje bezpiecznego fotelika samochodowego oraz wózka. Wybierając wózek warto zdecydować się na model 3 w 1, który poza gondolą zawiera również spacerówkę oraz pierwszy fotelik dla dziecka. Inne artykuły dla noworodków to wanienka, smoczek, karuzela etc. Jak widać temat jest szeroki, a produktów sporo.

Akcesoria dla noworodka znajdziesz w hurtowni: https://www.marko-baby.pl/wyprawka-noworodek.html

Tags:

Comments are closed.